Чи Загрожує США Невизначеність? Відвертість Конгресмена Дон Бейкона
Невизначеність у Вашингтоні: Загроза для Америки та її союзників
Старший республіканець у Комітеті Палати представників США з питань збройних сил, конгресмен Дон Бейкон, висловив стривоженість щодо нестабільності, що спостерігається в політиці Вашингтона. За його словами, така невизначеність може заохотити агресорів, включно з Росією, Іраном та Китаєм, особливо в умовах зростаючої напруженості всередині НАТО. Цей чинник вплине на стратегічні рішення та дії США в світі.
Колишній генерал ВПС США нещодавно дав інтерв’ю Радіо Свобода. Це сталося після оголошення Пентагону про скорочення американських бригадних бойових груп у Європі з чотирьох до трьох, а також відкладення планів розгортання в Польщі.
Бейкон зазначив, що нові рішення щодо військової присутності відображають загальні запитання про те, як Сполучені Штати мають реагувати на виклики з боку таких країн, як Росія та Китай, а також на екстремізм. Він підкреслив, що невизначеність у стратегічних планах є небезпечною для всіх учасників.
Основні Виклики
Головні загрози для Вашингтона
Бейкон виділив три основні напрямки проблем, які стоять перед США:
- Війна Росії проти України.
- Тиск Китаю на Тайвань.
- Активності Ірану у регіоні.
Конгресмен заявив, що ці три аспекти формують стратегічні виклики, з якими доводиться стикатися американській політиці. Він зазначив, що Иран є важливим гравцем, адже виступає головним експортером тероризму у світі.
Зростає і питання тероризму, пов’язаного з екстремістськими угрупованнями, такими як «Аль-Каїда» та «Ісламська держава». Бейкон впевнений, що всі вони взаємопов’язані.
Політика НАТО: Визначні моменти та критика
Досвіди з Росією
Коментуючи військовий тиск Росії на НАТО, Бейкон сказав, що це перевірка рішучості США. Процеси перегляду зобов’язань США щодо європейської безпеки можуть надати Москві додаткові можливості для ризикованих дій.
Він підкреслив, що:
- "Ми повинні бути обережними з сигналами про скорочення військової присутності."
- "Це може заохотити Росію до нових агресивних кроків."
Крім того, уряд повинен зосередитися на питаннях співпраці з європейськими союзниками.
Погляд на Оборонні Витрати Європи
Бейкон підкреслив необхідність збільшення оборонних витрат в Європі:
- "Країни, такі як Польща та Балтія, вже вкладали значні ресурси у свою безпеку."
- "Польща виділяє 4,8% свого ВВП на оборону."
Він вважає, що США мають зберегти стабільність своїх військових сил у регіоні, тоді як європейські партнери повинні проявити більше ініціативи у забезпеченні безпеки.
Чи Має Україна Перспективу?
Бейкон вважає, що Україна продовжує мати стратегічну ініціативу у війні, попри все. Він звернув увагу на удари, які українські сили завдають вглиб території Росії. "Це говорить про відвагу та інновації, коли країна бореться за своє життя", – зазначає він.
Водночас конгресмен підтримує жорсткість у санкціях проти Москви.
- "Ми повинні тримати ногу на її шиї", – наголосив він.
Військовий Тиск на Іран
Бейкон також висловився про ситуацію з Іраном, потенційно вказуючи на необхідність військового тиску. "Вони не можуть мати ядерну зброю", – додав він, підкреслюючи важливість отримання схвалення Конгресу для таких дій.
Довіра між Союзниками
У сучасних умовах Бейкон стурбований зростаючою ерозією довіри між США та їхніми західними союзниками. За його словами, дрібні конфлікти можуть мати серйозні стратегічні наслідки, і це вимагає уважного підходу.
"Сполучені Штати мають бути на боці свободи, адже це надійніший шлях", – уклав конгресмен, розглядаючи нові виклики перед глобальним альянсом.