Путін під тиском: Чому Росія більше не відчуває себе в безпеці?
Володимир Путін вже більше двох тижнів не з’являється на публіці, а до його резиденції на Валдаї невпинно стягують нові системи ППО. Очевидно, що серйозні зміни відбуваються на політичному ландшафті Росії, зокрема, після заяви Сергія Шойгу, який попередив про небезпеку українських ударів для всієї країни.
Колишні співробітники ЦРУ, Глен Корн та Ральф Гофф, поділилися своїми думками у інтерв’ю 24 Каналу. Більш детально про ситуацію в Росії та що слід очікувати читайте далі.
Враження від України під час війни
Що вас найбільше вразило під час ваших поїздок до України?
Глен Корн: Найдивовижніше — це люди! Їхня стійкість просто вражає. Невимовно дивно бачити, як українці зберігають радість та усмішки, незважаючи на всі випробування, які на них лягають. Коли ми були в Україні в лютому, температура була дуже низькою, а енергетична система страждала від атак, але українці щиро намагалися забезпечити наш комфорт. Це просто неймовірно!
А яка ваша думка, Ральфе?
Ральф Гофф: Повністю погоджуюсь. Стійкість — це ключове слово. Протягом чотирьох років ми спостерігаємо, як Україна не піддається, а стає лише сильнішою. Путін взагалі не розраховував на такий опір. Вони думали, що захоплять країну за кілька днів, а виходить, що Україна стає тільки більш рішучою.
Триллер у Кремлі: Путін і його таємниці
Глене, чи може бути, що нинішня ситуація вказує на невдачу Путіна?
Глен Корн: Безсумнівно! Путін, ймовірно, недооцінив, як Україна зможе мобілізувати міжнародну підтримку. Коли його плани захопити Україну за тиждень зазнали провалу, він спробував змістити стратегію на тероризацію. Але, врешті-решт, у цій боротьбі вирішальним є не лише військова сила, а й дух опору, з яким борються українці.
Можливо, тому його остання бездіяльність на публіці викликала стурбованість. Чутки, що він не з’являвся вже два тижні, створюють досить ілюструючу картину внутрішньої політичної нестабільності в Кремлі.
Непередбачувані тривоги
І коли Шойгу попереджає про загрозу з боку України, це лише підкреслює, як далеко Росія від своїх амбіцій. Багато експертів, такі як політолог Ігор Чаленко, вважають ці заходи, як-от підсилення ППО, знаками особистих страхів Путіна.
Внутрішня політика Росії: Загрози та страхи
Яка ваша думка про сучасний стан Путіна в контексті управління?
Ральф Гофф: Іронія у всьому цьому полягає в тому, що Росія переживе Путіна. Його мрія жити вічно, як більшість диктатур, є ілюзорною. Власний режим загрожує сам собі, адже економіка країни поглинає себе зсередини.
Їм потрібна стабільність, але вона вислизає з-під контролю, а будь-які спроби Путіна зберегти ситуацію лише продовжують поглиблювати кризу.
Чи настане кінець?
Глен Корн: Я б не назвав сьогоднішню Росію стабільною. Вона страждає від глибоких внутрішніх суперечностей. Ситуація досить тривожна, існує ймовірність серйозних потрясінь у майбутньому.
Наше завдання — підтримати стабільність України, адже її майбутнє має бути вільним і демократичним.
Переговори: Чи є Україна готовою йти на компроміс?
Розмова про Донбас: Наскільки реальною є можливість компромісу?
Глен Корн: Напевно, ця ситуація потребує нових підходів. Не можу сказати, що США змушують Україну йти на поступки без потреби. Багато в чому мова йде про забезпечення безпеки, а не про територіальні поступки.
Справді, «перемир’я» слугує базою для більш глибоких переговорів. Проте водночас, українці абсолютно не зацікавлені в здачі своєї території.
Ральф Гофф: В українців вже існує чітка позиція — жодної території, яка займається ворогом. І я гадаю, це цілком зрозуміло.
У контексті перемовин важливо зберігати єдність і не йти на компроміси, які могли б зашкодити територіальній цілісності держави.